A NAV jelenlegi állásfoglalása szerint minden esztétikai, szépészeti célzatú plasztikai beavatkozás, ellátás a 27%-os ÁFA kör alá tartozik! A helyreállító és korrekciós beavatkozások indokoltan, - orvosilag igazolt és szigorúan dokumentált formában, bizonyos esetekben ÁFA megfizetése nélkül is elérhető. Természetesen az egészségügyi rendellenességek helyreállítása és az egyén egészségének megőrzésére irányuló gyógyítás, valamint egészségügyi ellátás (pl. kézsebészet, anyajegyek eltávolítása, szövettan stb.) továbbra is tárgyi adómentes formában lehet igénybe venni. A TB jelenleg csak a szövettanilag igazolt rosszindulatú daganatnál támogatja az esztétikai korrekciókat.
Felső szemhéjplasztika után a varratszedés kb. két hét, amelyet követöen a seb már szinte teljesen észrevehetetlen! A műtét után néhány (3-5) napig duzzanat és enyhe bevérzés előfordulhat.
A műtét időtartama kb. 30-40perc között mozozog, és helyi érzéstelenítésben steril ambuláns műtőben végezzük.
Két fő kategóriába sorolhatjuk az ismert alternatívákat: vannak az orális használatú, illetve a külsőleg használatos szerek. A tabletták – a hibásan „hormontartalmúnak” nevezett gyógyszerek a kopaszodást okozó androgén hormon, a dihidrotesztoszteron - DHT - negatív hatásának gátlását biztosítják. Ezek azonban nem garantálják a kopaszodás végleges megszűnését, tekintve, hogy kopaszodásért több egymás mellett jelen lévő tényező is felelős, nem csak hormonális hatás. Így csak lassítani tudják a folyamatot, de nem állítják meg.
A külsőleg használatos szerek más, eddig még nem teljesen tisztázott hatással lassítják a kopaszodás folyamatát. Ezek a szerek nagyrészt egy korábban vérnyomáscsökkentő szerként használt gyógyszer, a minoxidil alkoholos oldatát tartalmazzák, vagy annak alternatíváját. Az újabb szerek (mint például az orvosi háttérrel rendelkező FolliOne termékcsalád) már nem alkholos alapanyagúak és egyéb természetes hatóanyagokat is tartalmaznak, melyek a külső szer felszívódását, illetve a bőr megfelelő mélységbe jutását segítik és a hatás erősségét növelik. Ezen szerek esetében azonban tudni kell, hogy hatásuk kialakulásához szükség van néhány hónapra - általában három hónap telik el, amíg láthatóvá válik az eredmény. A teljes hatás eléréséhez és a hajkorona fennartásához szükség van a külső szerek álandó használatra, valamint azok kombinálásra hajhullás elleni sampon használatával, valmint táplálékkiegészítő bevitelével. A szerek elhagyása után gyakorta tovább folytatódhat a hajvesztés. Az egyetlen tartós és állandó megoldásnak a hajátültetés számít.
A haj hullása normál esetben naponta 30-150 szál körül van, de ez az anyagcserétől és a szöveti adottságtól függően változhat. Tükörbe nézve és egy régebbi fényképe alapján eldöntheti, hogy változott-e a hajvonala. A kopaszodás általában elöl a homlokon, illetve kétoldalt kezdődik. A hajhullás az egyén hajszínétől is függ: a világosabb hajúak esetén előfordulhat, hogy naponta akár 100-120 hajszál kihullása is normálisnak mondható, míg sötétebb színnél ez a szám már jelezhet kopaszodási folyamatot, náluk 60-70 körüli érték az átlagos hullás. A hajhullásnak is vannak általános jellemzői, amiket férfiaknál a Norwood-skála, a nőknél Ludwig-típus szerint alakulnak ki.
A hajátültetés esetében a donor és a kapó személy megegyezik, tehát az Ön saját haját ültetjük át - ez az autotranszplantáció. Ha nem egypetéjű ikrek haját ültetjük át, akkor a kapó személy szervezte nem képes befogadni azt, kivéve, ha egész életében kilökődés elleni gyógyszereket szed.